16 czerwca 2016
Prof. Jacek Łęski w Komitecie Polityki Naukowej MNiSW

Profesor Jacek Łęski z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej został powołany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego na członka Komitetu Polityki Naukowej. Gratulujemy.

Komitet Polityki Naukowej jest organem opiniodawczo-doradczym, który wspiera ministra nauki i szkolnictwa wyższego przy opracowywaniu dokumentów dotyczących finansowania i rozwoju nauki oraz określania krajowych i zagranicznych priorytetów inwestycyjnych. W składzie nowego komitetu znaleźli się zarówno przedstawiciele instytutów badawczych, Polskiej Akademii Nauk, jak i nauczyciele akademiccy. Wśród nowo wybranych członków PKN znalazł się m.in. prof. Jacek Łęski – kierownik Instytutu Elektroniki Biomedycznej w Instytucie Elektroniki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Prof. Łęski, senior member Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE), zajmuje się cyfrowym przetwarzaniem sygnałów biomedycznych, rozpoznawaniem obrazów, zbiorami i systemami rozmytymi. Jest twórcą epsilon-nieczułego modelowania rozmytego.

Wiadomość utworzona: 16 czerwca 2016 08:57, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 16 czerwca 2016 09:01, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska