10 czerwca 2016
Inżynieria środowiska na Politechnice Śląskiej najlepsza w Polsce!

Kierunek inżynieria środowiska prowadzony na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej został najwyżej oceniony w rankingu kierunków studiów przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Tegoroczne zestawienie „Perspektyw” zostało podzielone na siedem obszarów odwzorowujących obszary Krajowych Ram Kwalifikacji, takich jak: kierunki humanistyczne; społeczne; ścisłe; przyrodnicze; techniczne; rolnicze, leśne i weterynaryjne oraz medyczne i o zdrowiu. W kategorii „techniczne” sklasyfikowano łącznie 12 kierunków, w tym m.in. inżynierię środowiska. Biorąc pod uwagę następujące kryteria: ocena przez kadrę akademicką, preferencje pracodawców, ocena parametryczna, publikacje, cytowalność, dostępność dla studentów kadr wysoko wykwalifikowanych, patenty i prawa ochronne, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, PKA wyróżniająca, h-index, nadane stopnie naukowe oraz uzyskane stopnie i tytuły naukowe, inżynieria środowiska prowadzona na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając na podium ofertę Wydziałów Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej oraz Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
Podczas uroczystej gali „Perspektyw”, która odbyła się w Warszawie wyróżnienie w imieniu wydziału, na którym prowadzony jest tak wysoko oceniony w rankingu „Perspektyw” kierunek, odebrał dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz.

Przypomnijmy, że inżynierię środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej studiować można na studiach I i II stopnia w systemie dziennym i zaocznym. W toku studiów studenci wybierają spośród następujących specjalności gospodarka odpadami; inżynieria środowiska oraz czyste technologie w energetyce i motoryzacji; ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja i ochrona powietrza; technologia wody, ścieków i gleby; wodociągi i kanalizacja oraz energooszczędne techniczne wyposażenie budynków.

Wiadomość utworzona: 10 czerwca 2016 09:18, autor: Agnieszka Moszczyńska