7 czerwca 2016
Człowiek we współczesnej nauce – otwarte seminarium naukowe

Seminarium naukowe z cyklu „Człowiek we współczesnej nauce” odbędzie się w auli Kolegium Pedagogicznego Politechniki Śląskiej przy ul. Hutniczej 9a w Gliwicach 9 czerwca o godz. 16.00. Punktem wyjścia prowadzonych w ramach spotkania rozważań będzie czas. Wstęp wolny. Zachęcamy do udziału.

W ramach seminarium naukowego z cyklu „Człowiek we współczesnej nauce” wygłoszone zostaną cztery wykłady:
  • Czas w perspektywie życia człowieka – mgr Anna Potyka, psycholog z Kolegium Pedagogicznego Politechniki Śląskiej i doktorantka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu
  • Czas w fizyce – dr Roman Bukowski, Instytut Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznego Politechniki Śląskiej
  • Dziejowe ujęcie czasu – dr hab. Mirosław Tyl, Zakład Filozofii w Polsce, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • o „Wieczności” – ks. prof. Grzegorz Strzelczyk, prezbiter Archidiecezji Katowickiej i teolog.

Wiadomość utworzona: 7 czerwca 2016 08:51, autor: Agnieszka Moszczyńska