30 maja 2016
Międzynarodowy Kongres Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju w Rybniku

Międzynarodowy Kongres Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju odbędzie się w kampusie Politechniki Śląskiej w Rybniku 31 maja. W ramach organizowanego przez działające przy uczelni Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju oraz miasto Rybnik przedsięwzięcia zaplanowano m.in. wykłady plenarne zagranicznych gości, referaty w sekcjach tematycznych oraz dyskusje panelowe.

W referatach i dyskusjach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Kongresu Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. możliwych instrumentów instytucjonalnego wsparcia rozwoju etycznego biznesu przez samorządy terytorialne, zastosowania strategii CSR w kreowaniu zrównoważonego przedsiębiorstwa czy raportowania CSR i zrównoważonego rozwoju. Oprócz tego przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk biznesowych, uwzględniających potrzeby interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, zainicjowania międzynarodowej współpracy środowisk naukowych i biznesowych, a także odpowiedzią na ogólnoświatowy postulat etycznego namysłu w działalności biznesowej oraz wyrazem przekonania o możliwości łączenia ze sobą celów ekonomicznych z normami etycznymi.

Referat plenarny podczas Międzynarodowego Kongresu Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju wygłosi prof. dr Gerhard Banse z Berliner Zentrum Technik & Kultur, w referatach i dyskusjach wezmą natomiast udział m.in. prezydent Rybnika Piotr Kuczera, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, członek zarządu województwa śląskiego Kaziemirz Karolczak, prof. dr Michael Aßländer – Technishe Universität Dresden Internationales Hochshulinstitut Zittau, MinRat Prof. DDr. Heinrich Badura – Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft, dr Mieczysław Bąk – dyrektor Biura Polityki Gospodarczej Krajowej Izby Gospodarczej, Janusz Karwot – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku oraz Jan Makowski – prezes zarządu Fundacji EDF Polska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju.

Wiadomość utworzona: 30 maja 2016 12:24, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2016 12:43, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska