30 maja 2016
Gramy na rzecz studenta Politechniki Śląskiej!

Koncert charytatywny na rzecz Marcina Polaka – studenta Politechniki Śląskiej, który w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi – odbędzie się dzisiaj, 30 maja, w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ul. Pszczyńskiej 85 w Gliwicach o godz. 17.00. W programie musical „SOS” oparty na piosenkach Abby, przygotowany przez uczniów IV LO pod kierunkiem artystów teatru Wit-Wit, występ zespołu tańca irlandzkiego Salake oraz koncert Baltic Trio. Wstęp wolny. Chcemy uzbierać 200 tys. zł. Przyjdź koniecznie!

We wrześniu 2015 r. Marcin Polak uległ wypadkowi podczas praktyk studenckich. Z ogromną siłą uderzyła w niego wówczas 20-tonowa maszyna kolejowa, w wyniku czego doznał licznych obrażeń miednicy oraz obu nóg. Konieczna była amputacja prawej nogi, łącznie z całościowym wyłuszczeniem stawu biodrowego. Marcin, którego czeka wieloletnia rehabilitacja, potrzebuje protezy, by móc na co dzień normalnie funkcjonować. By było to możliwe konieczny jest zakup specjalistycznej protezy, której koszt wynosi ok. 200 tys. zł.

Dzisiejszy koncert w „Mrowisku” przy wsparciu Politechniki Śląskiej oraz Fundacji Różyczka organizuje IV Liceum Ogólnokształcące im. Orląt Lwowskich w Gliwicach, którego Marcin jest absolwentem. W programie wydarzenia: musical „SOS” oparty na piosenkach Abby, przygotowany przez uczniów IV LO pod kierunkiem artystów teatru Wit-Wit, występ zespołu tańca irlandzkiego Salake oraz koncert Baltic Trio (muzyka klasyczna). Serdecznie zachęcamy do udziału i ofiarnego wsparcia dla Marcina.

Wiadomość utworzona: 30 maja 2016 08:12, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2016 08:57, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska