17 maja 2016
Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków. Konsultacje środowiskowe programu strategicznego GOSPOSTRATEG

Konferencja „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków. Konsultacje środowiskowe” odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 19 maja w godz. 11.00-14.00. Na wydarzenie zapraszają Politechnika Śląska oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Rejstracja online trwa. Zachęcamy do udziału.

Czwartkowa konferencja rozpocznie ogólnopolskie konsultacje środowiskowe poświęcone programowi strategicznemu GOSPOSTRATEG, który realizowany będzie w ramach Krajowego Programu Badań, a którego celem jest społeczny i gospodarczy rozwój Polski. Wydarzenie będzie zatem pierwszym tego typu spotkaniem w Polsce i jedynym, jakie odbędzie się na Śląsku. Będzie więc miało ogromne znaczenie dla śląskich środowisk naukowych i gospodarczych, które będą mogły wpłynąć na ostateczny kształt konsultowanego programu.

W odbywającym się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego spotkaniu swój udział zapowiedzieli m.in.:
  • Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin
  • Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski
  • Przewodnicząca Rady NCBR dr hab. Anna Rogut
  • Przewodniczący komisji ds. strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych w Radzie NCBR dr hab. inż. Krzysztof Wodarski.
Harmonogram spotkania:
  • 11:00 – rozpoczęcie konferencji
    • przywitanie uczestników – rektor Politechniki Śląskiej
    • wystąpienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
    • wystąpienie dyrektora NCBR
    • Strategiczne programy badań naukowych i prac rozwojowych – wystąpienie przewodniczącej Rady NCBR
    • założenia i zakres tematyczny w obszarze: podstawy społecznego, ekonomicznego i technologicznego rozwoju Polski – prelekcja
    • założenia i zakres tematyczny w obszarze: mechanizmy zarządzania na różnych poziomach życia społeczno-gospodarczego – prelekcja
    • założenia i zakres tematyczny w obszarze: kultura i społeczeństwo w kontekście zmian geopolitycznych, społecznych, ekonomicznych i technologicznych – prelekcja
    • założenia i zakres tematyczny w obszarze: demokracja i społeczeństwo obywatelskie – prelekcja
    • dyskusja
    • wnioski.
  • 14:00 – zakończenie konferencji, lunch.
Rejestracja na konferencję odbywa się przez stronę internetową.

Wiadomość utworzona: 17 maja 2016 10:15, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2016 10:25, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska