12 maja 2016
Igrowa kulminacja, czyli studencka inwazja w Gliwicach

IGRY 2016 wchodzą w decydującą fazę! Już dziś barwny orszak studentów Politechniki Śląskiej przemaszeruje ulicami miasta. Potem koncerty, wyrzuty kolorów i wspólne biesiadowanie. Ciąg dalszy jutro.

O 16.00 studenci Politechniki Śląskiej spotkają się na gliwickim Rynku, gdzie symbolicznie przekazane zostaną im klucze do miasta. Następnie barwny korowód przebierańców przemaszeruje w kierunku „Igrowej łąki”. Orszak przejdzie ulicami: Matejki, Tkacką, Wysoką, Pod Murami, Kaczyniec, Górnych Wałów, Świętokrzyską, Aleją Korfantego, Dolnych Wałów, Zwycięstwa, Kłodnicką, parkingiem przy ul. Dworcowej do ul. ks. M. Strzody. Na studentów, którzy ok. 18.00 powinni dotrzeć na trawiasty plac przy hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy Kaszubskiej, czekać będzie prawdziwa muzyczna uczta. Jako pierwszy w ramach tegorocznych IGRÓW wystąpi zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich – grupa Te Skapsie, a następnie Poligon nr 4, People of the Haze oraz sławy polskiej sceny rockowej – Lipali i zespół Lao Che. Koncertom towarzyszyć będą wyrzuty kolorowych proszków holi, które dodatkowo ubarwią całe wydarzenie.

W piątek igrowicze nie planują zwalniać tempa. Na początek zagra zwycięzca konkursu na gliwicką kapelę – zespół DOVA, następnie wystąpią: Wiewiórka na Drzewie, DonGURALesko, Mesajah oraz gwiazda wieczoru – grupa ENEJ. Juwenalia zakończy wspólny taniec do nieoficjalnego hymnu studentów Politechniki Śląskiej „Tunak Tun Tun”.

Wiadomość utworzona: 12 maja 2016 12:54, autor: Agnieszka Moszczyńska