11 maja 2016
Dzień Sportu Politechniki Śląskiej

Dzień Sportu Politechniki Śląskiej rozpocznie się dzisiaj o 8.30. Większość atrakcji odbędzie się w obiektach uczelnianego Ośrodka Sportu przy ul. Akademickiej 26, w gliwickim parku Chrobrego i boisku tuż obok „Mrowiska” przy ul. Kujawskiej. Zachęcamy do udziału zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i drużynowych. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Do zobaczenia!

W ramach studenckiego festynu sportowego będzie można spróbować swoich sił w kilkunastu dyscyplinach, w tym m.in. w główkowaniu, rzucie i strzale do bramki, rzucie podkową, żonglerce piłkarskiej, sumo, badmintonie, rzucie do kosza, darcie czy boksie.

Równolegle odbędą się Mistrzostwa Politechniki Śląskiej w squashu (ul. Kozielska 3), tenisie ziemnym (korty obok Lodowiska „Tafla”), wyciskaniu sztangi leżąc i stojąc, tenisie stołowym, ergometrze wioślarskim, piłce plażowej kobiet i mężczyzn, kolarstwie górskim, siłowaniu na rękę i biegu przełajowym. Oprócz tego siłacze będą mogli zmierzyć się w konkursie „Strongman” dla amatorów, a ci bardziej gibcy i z refleksem – wziąć udział w warsztatach ultimate frisbee.
Studenckie i profesorskie piłkarskie ligi wydziałowe zmierzą się na murawie przy ul. Kujawskiej, obok „Mrowiska”. W szranki staną reprezentacje Wydziałów Inżynierii Biomedycznej, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Górnictwa i Geologii, a także zwycięzcy Uczelnianej Ligi Profesorów i Uczelnianej Ligi Studentów. Początek zmagań o 8.30.

W samo południe na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Politechniki Śląskiej przy Akademickiej 26 w Gliwicach tradycyjnie już odbędzie się mecz piłki siatkowej o puchar rektora pomiędzy reprezentacjami UM Gliwice i Politechniki Śląskiej. Starcie tytanów poprzedzą dwa mecze finałowe mistrzostw Politechniki Śląskiej – w koszykówce (9.00) i siatkówce (10.00) mężczyzn. Na 13.00 zaplanowano wielobój siłowy dziekanów, który każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem braci studenckiej, grona profesorskiego, pracowników uczelni i mieszkańców Gliwic. Podczas tegorocznego Dnia Sportu Politechniki Śląskiej nie zabraknie również pokazów artystycznych – aerobiku i fitness, pole dance, judo, capoeiry oraz tańca towarzyskiego.

Wiadomość utworzona: 11 maja 2016 08:19, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2016 09:29, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska