11 maja 2016
IGRY AD 2016

IGRY, czyli tradycyjne gliwickie juwenalia potrwają do 13 maja. W planie studenckiego święta m.in. występy kabaretowe, zmagania sportowe, korowód przebierańców ulicami miasta, wspólne grillowanie, maraton filmowy i liczne koncerty. Zachęcamy wszystkich do udziału.

Tegoroczne IGRY zainauguruje dzień kabaretowy. O 18:00 na deskach Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” wystąpią: grupa teatralno-improwizacyjna To Mało Powiedziane, kabaret Czwarta Fala oraz gwiazda wieczoru – Formacja Chatelet. Po kabaretonie zapraszamy wszystkich na jam session do „Spirali”.
Jutro na boisku tuż obok „Mrowiska” odbędzie się wielki finał boju akademików. Tegoroczną konkurencję finałową stanowić będzie turniej „piłkarzyków” rozgrywany w skali 1:1. Tego nie można przegapić! Również we wtorek nowość w harmonogramie politechnicznych juwenaliów – dzień miasta Gliwie. Za darmo, a jedynie po okazaniu legitymacji studenckiej, będzie można zwiedzić: Willę Caro, Zamek Piastowski, Oddział Odlewnictwa Artystycznego, Radiostację, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, a także stadion Piasta Gliwice, Centrum Sterowania Ruchem, Stację Uzdatniania Wody oraz Śląskie Centrum Recyklingu. Symboliczną złotówkę kosztować będzie wstęp go gliwickiej Palmiarni.
Środa upłynie żakom pod znakiem zmagań sportowych. W ramach Dnia Sportu Politechniki Śląskiej będą studenci mogli zmierzyć się w kilkudziesięciu dyscyplinach m.in. tenisie ziemnym i stołowym, wyciskaniu sztangi na leżąco, darcie, główkowaniu, trójboju siłowym, siłowaniu na rękę, ergometrze wioślarskim, kolarstwie górskim czy biegach przełajowych. O 12.00 zapraszamy wszystkich do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Politechniki Śląskiej przy Akademickiej 26, gdzie reprezentacja UM Gliwice zmierzy się z profesorami Politechniki Śląskiej w meczu piłki siatkowej o puchar rektora. Emocje z pewnością towarzyszyć też będą wielobojowi siłowemu dziekanów i pokazom artystycznym, które nastąpią tuż po nim. Dniowi Sportu Politechniki Śląskiej towarzyszyć będą zbiórka krwi organizowana przez RCKiK i zapisy do bazy dawców komórek macierzystych. Po długim, wyczerpującym dniu zapraszamy na igrową łąkę na pokaz filmów i wspólne grillowanie.
W czwartek studenci Politechniki Śląskiej zbiorą się na gliwickim rynku, skąd tradycyjnie przemaszerują w kierunku kampusu. Na członków barwnego orszaku na łące w pobliżu nowej hali Ośrodka Sportu czekać będzie prawdziwa muzyczna uczta. Na początek zagra zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich – grupa Te Skapsie, a następnie Poligon nr 4, People of the Haze oraz sławy polskiej sceny rockowej – Lipali i zespół Lao Che. W piątek wystąpią natomiast: zwycięzca konkursu na gliwicką kapelę – zespół DOVA, Wiewiórka na Drzewie, DonGURALesko, Mesajah oraz gwiazda wieczoru – grupa ENEJ. Juwenalia zakończy wspólny taniec do nieoficjalnego hymnu studentów Politechniki Śląskiej „Tunak Tun Tun”. Do zobaczenia!

Wiadomość utworzona: 9 maja 2016 09:05, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2016 08:09, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska