6 maja 2016
Gliwickie sreberka! Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej wicemistrzyniami Polski!

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej wicemistrzyniami Polski! Gliwickie sreberka rozgromiły konkurencję w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce kobiet i w fenomenalnym stylu wywalczyły drugie miejsce na podium. Gratulujemy.

Reprezentacja AZS-u Politechniki Śląskiej w genialnym stylu zakończyła tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet. Drużyna prowadzona przez doc. Krzysztofa Czaplę wywalczyła tytuł wicemistrza Polski w turnieju finałowym, w którym zmierzyło się 16 drużyn.

W ćwierćfinale gliwiczanki pokonały reprezentację Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu wygrywając w tie-breaku 15:7. Również o wygranej w meczu półfinałowym przesądził tie-break, w którym nasze zawodniczki pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie do 13. W finale, gdzie grano do trzech zwycięstw, akademiczki z Gliwic zmierzyły się z drużyną z Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy. Pomimo zaciętej walki gliwiczanki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej przegrały wprawdzie finałowe spotkanie 0:3, ale ostatecznie wywalczyły srebro i zostały akademickimi wicemistrzyniami Polski.

Wiadomość utworzona: 6 maja 2016 08:48, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2016 09:01, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska