19 kwietnia 2016
Gliwiczanin trzeci w prestiżowym programie Massachusetts Institute of Technology

Absolwent Politechniki Śląskiej Aleksander Bilewski zajął trzecie miejsce w prestiżowym programie MIT Entrepreneurship Bootcamp. Absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego, który wraz z zespołem przygotował platformę pomagającą ludziom rozwijać potencjał i zdobywać lepszą pracę, jest pierwszym i jedynym Polakiem biorącym udział w prestiżowym programie MIT. Gratulujemy.

Program MIT Global Entrepreneurship Bootcamp to przedsięwzięcie prowadzone na jednej z najlepszych uczelni na świecie Massachusetts Institute of Technology. Realizowany przez Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship projekt to trzymiesięczny program mentorski, który rozpoczyna się tygodniowym intensywnym szkoleniem. Uczestnicy mają do wykonania konkretne zadanie – założenie firmy w tydzień.

Tegoroczna edycja MIT Entrepreneurship Bootcamp odbyła się w Seulu. Wzięło w niej udział 75 osób spośród ponad 800, które nadesłały aplikacje. Wśród uczestników z 40 krajów znalazł się Aleksander Bilewski – absolwent Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który wraz z zespołem stworzył platformę DreamGO. Zaproponowane rozwiązanie ma pomagać ludziom w rozwoju ich potencjału i zdobyciu lepszej pracy poprzez kontakt z doświadczonymi profesjonalistami. Jednocześnie – dokonując pozytywnych zmian – umożliwia specjalistom z branży zarabiać dodatkowe pieniądze. W drużynie, która podczas finałowej prezentacji startupu przed inwestorami zajęła trzecie miejsce, znaleźli się także Marco Angeles z Singapuru, Akshay Kulkarni z Indii, Bona Kim z Korei Południowej, Tarek Sheikh Al-Shbab z Syrii i Simon Cardona z Kolumbii.

Aleksander Bilewski jest jak dotąd pierwszym i jedynym Polakiem, który wziął udział w programie Massachusetts Institute of Technology. Absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej oraz Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest jednocześnie jednym z założycieli zespołu PolSl Racing, biorącego udział w najbardziej prestiżowych zawodach motoryzacyjnych dla studentów na świecie Formula Student. Bilewski, który wraz z międzynarodowym zespołem kontynuuje prace nad startupem DreamGO, ma nadzieję, że jego historia zainspiruje kolejne osoby do udziału w programie MIT Entrepreneurship Bootcamp. Jego zdaniem udział w programie zmienia życie uczestników. – Wiedza i doświadczenie jakie zdobywasz są bezcenne. Stajesz się częścią społeczności przedsiębiorców, profesjonalistów i mentorów, dzięki której zawsze będziesz miał wsparcie swoich działań – mówi młody, zdolny gliwiczanin.

Kolejna edycja MIT Entrepreneurship Bootcamp odbędzie się już 7 sierpnia na Massachusetts Institute of Technology. Zainteresowani już teraz mogą aplikować online.

Wiadomość utworzona: 18 kwietnia 2016 08:21, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2016 09:30, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>
PnWtŚrCzPtSoN