11 kwietnia 2016
Zostań Ambasadorem Kariery w UE

Wśród studentów trwa nabór kandydatów na Ambasadorów Kariery w Unii Europejskiej. Jeśli jesteś zmotywowany, otwarty i komunikatywny, a ponadto czujesz, że wiarygodnie i z entuzjazmem mógłbyś promować wśród studentów możliwość zatrudnienia w instytucjach europejskich, zgłoś swoją kandydaturę. Zgłoszenia nadsyłać można do 15 kwietnia w południe.

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), który odpowiada za dobór personelu w imieniu wszystkich instytucji i agencji europejskich, w tym Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, poszukuje Ambasadorów Kariery w Unii Europejskiej. Pozytywnie zrekrutowani ambasadorzy, wywodzący się spośród studentów najlepszych europejskich uczelni, odpowiedzialni będą za informowanie oraz promocję zatrudnienia w instytucjach europejskich. Do ich zadań – w okresie od jesieni tego roku do jesieni roku przyszłego – należeć będzie m.in. uczestniczenie w targach pracy, organizacja i prowadzenie prezentacji możliwości zatrudnienia w UE dla studentów, rozwój sieci kontaktów między uczelniami i dostarczanie informacji wszelkim zainteresowanym osobom oraz mediom, wsparcie przy obsłudze portalu informacyjnego i mediów społecznościowych, a także odpowiadanie na wszelkie zapytania dotyczące możliwości zawodowych w instytucjach UE.
Zanim ambasadorzy przystąpią do prowadzenia działań informacyjno-promocyjnych na polskich uczelniach przejdą kompleksowe szkolenie, które przygotuje ich do pełnienia nowo objętych funkcji. Oprócz tego na bieżąco otrzymywać będą wsparcie i narzędzia niezbędne do skutecznej promocji zatrudnienia w UE. Doświadczenie zdobyte w ramach koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP prestiżowego programu, podobnie jak rozwijane w międzynarodowym środowisku umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne, z pewnością stanowić będą pozytywny wkład w rozwój ścieżki zawodowej ambasadora. Zachęcamy do aplikowania na Ambasadora Kariery w UE. Osoby aplikujące proszone są o poinformowanie – najlepiej drogą mailową – o tym fakcie Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 11 kwietnia 2016 10:05, autor: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>