5 kwietnia 2016
Doktoranci będą obradować w Gliwicach

Posiedzenie XI kadencji Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów odbędzie się w Gliwicach między 8 a 10 kwietnia. Na wydarzenie, w którym udział potwierdzili delegaci z ponad 20 uczelni krajowych i instytutów badawczych, zapraszają Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Podczas drugiego posiedzenia XI kadencji Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów dyskutowane będą m.in. takie tematy, jak: proponowane i oczekiwane zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym, finansowanie w odniesieniu do doktorantów, zniżki doktoranckie na komunikację miejską czy zrównanie statusu doktoranta. Oprócz tego zaprezentowane zostaną założenia modelu funkcjonowania studiów doktoranckich 2016 oraz projekt wydarzeń sportowych dla doktorantów. Udział w spotkaniu potwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władz lokalnych.

Gospodarzem wydarzenia współorganizowanego przez Krajową Reprezentację Doktorantów jest Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej. W organizację spotkania zaangażowały się również pozostałe śląskie uczelnie – Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Śląski, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wiadomość utworzona: 5 kwietnia 2016 11:18, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2016 11:24, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska