25 marca 2016
Trwa nabór zgłoszeń do Nocy Naukowców 2016

Politechnika Śląska przygotowuje się do organizacji 11. edycji Nocy Naukowców, która odbędzie się 15 października. Zachęcamy pracowników, studentów i wszystkich zainteresowanych popularyzacją nauki do przesyłania swoich pomysłów. Propozycje można zgłaszać do końca marca.

Jak przybić gwoździa bananem? Jak sklonować siebie w godzinę? Jak roboty widzą nasz świat? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas 11. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, która odbędzie się w październiku. Podobnie, jak w latach ubiegłych, na uczestników wydarzenia czekać będą pokazy multimedialne, laboratoria i wykłady z różnych dziedzin nauki. Co jeszcze? To zależy od Ciebie! Lista wydarzeń jest bowiem ciągle otwarta. Wszystkich zainteresowanych popularyzacją zachęcamy więc do przesyłania swoich pomysłów. Z uwagi na interpretację przepisów związanych z bezpieczeństwem imprez masowych wszystkie tegoroczne pokazy muszą odbywać się wewnątrz budynków. Wydarzenia, które wymagają udostępnienia terenów na zewnątrz, nie będą realizowane. Lista wydarzeń zakwalifikowanych do programu zostanie ogłoszona 11 kwietnia.

Formularz zgłoszeniowy, w którym należy przybliżyć pomysł, podając organizatorom m.in. krótki opis proponowanej prezentacji, pokazu, wykładu, warsztatów, laboratorium etc. dostępny jest online.

Szczegółowych informacji związanych z tegoroczną edycją Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej udziela Magdalena Kudewicz-Kiełtyka pod nr. tel. 32 237 28 75 lub adresem mailowym, na który należy też kierować ewentualne pytania, sugestie i wątpliwości związane z Nocą Naukowców Politechniki Śląskiej 2016.

Wiadomość utworzona: 25 marca 2016 10:50, autor: Agnieszka Moszczyńska