25 marca 2016
Zabrzańska Atena dla rektora Politechniki Śląskiej

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik został laureatem Zabrzańskiej Ateny, prestiżowej nagrody przyznawanej przez prezydent Zabrza. Uroczyste wręczenie statuetki miało miejsce 18 marca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Nagroda została przyznana rektorowi w kategorii nauka. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wyróżniła prof. Andrzeja Karbownika przede wszystkim za jego znaczący wkład w rozwój zabrzańskiego kampusu Politechniki Śląskiej. Dzięki osobistemu zaangażowaniu rektora powstał bowiem prężnie funkcjonujący Wydział Inżynierii Biomedycznej w Zabrzu. Podkreślono również, że rektor przez wiele lat był silnie związany z Zabrzem jako dziekan dynamicznie rozwijającego się Wydziału Organizacji i Zarządzania. – Rozbudowa kampusu uczelni, unowocześnienie bazy dydaktycznej i poszerzenie oferty edukacyjnej spowodowało, że Politechnika Śląska stała się jednym z symboli miasta. Symboli, które przyczyniają się do ugruntowania marki Zabrza jako miasta nauki – podkreślała Małgorzata Mańka-Szulik.

Nagroda Zabrzańska Atena powstała, aby uhonorować osoby oraz instytucje, które „kierując się mądrością, doświadczeniem i profesjonalizmem, osiągają wspaniałe sukcesy”. Laureaci dzięki swym indywidualnym osiągnięciom przyczyniają się do tworzenia nowoczesnego Zabrza, czerpiącego z bogatych tradycji i wciąż pomnażającego swój potencjał dla dobra mieszkańców, turystów i inwestorów.

Wiadomość utworzona: 25 marca 2016 07:16, autor: Agnieszka Moszczyńska