24 marca 2016
Dwaj pracownicy uczelni w zespole pomocniczym ministra

Dwóch przedstawicieli Politechniki Śląskiej – prof. Tomasz Błachowicz i dr inż. Jerzy Respondek – zostało powołanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do zespołu pomocniczego do spraw upowszechniania nauki. Gratulujemy.

W skład zespołu do spraw upowszechniania nauki, wspierającego ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wchodzą uznani przedstawiciele nauki i sztuki. Wśród nich znalazło się dwóch pracowników Politechniki Śląskiej – prof. Tomasz Błachowicz, będący zastępcą dyrektora ds. nauki Instytutu Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznego Politechniki Śląskiej, oraz dr inż. Jerzy Respondek z Instytutu Informatyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Celem działania zespołu pomocniczego ministra jest przedstawienie szefowi resortu rekomendacji dotyczących przyznawania środków finansowych przeznaczonych na szeroko rozumiane upowszechniane nauki. Zakres przedsięwzięć, których rekomendacje może przedstawiać zespół szczegółowo reguluje ustawa o zasadach finansowania nauki.

Wiadomość utworzona: 24 marca 2016 12:43, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2016 13:25, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2020>
PnWtŚrCzPtSoN