1 marca 2016
Ważna funkcja eksperta z Politechniki Śląskiej

Profesorowi Markowi Pawełczykowi – zastępcy dyrektora Instytutu Automatyki i kierownikowi Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania na Politechnice Śląskiej – powierzono funkcję Vice-President for Professional Relations ogólnoświatowego instytutu naukowego International Institute of Acoustics and Vibration. Wybrany w wyborach bezpośrednich ekspert będzie piastował nowo objęte stanowisko przez cztery lata. Gratulujemy.

Również w wyniku bezpośrednich wyborów przeprowadzonych wśród wszystkich członków International Institute of Acoustics and Vibration (IIAV), prof. Marek Pawełczyk pełnił wcześniej funkcję Vice-President for Communications, a następnie funkcję President. Statut działającego od ponad 20 lat i zrzeszając członków z 70 krajów instytutu uniemożliwia ponowne pełnienie tych samych trzech najwyższych funkcji.

IIAV, przy którym afiliowanych jest i, z którym współpracuje łącznie 50 krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, integruje wokół siebie środowiska naukowe działające w obszarze szeroko rozumianej akustyki i drgań, pośredniczy w wymianie myśli naukowej, pomaga w nawiązywaniu współpracy. Oprócz tego prowadzi działalność stypendialną, opiniodawczą i recenzuje książki znanych wydawnictw. Wydaje też własne czasopismo International Journal of Acoustics and Vibration (IJAV) indeksowane na liście JCR, a także International Sound and Vibration Digest (ISVD). Ponadto instytut organizuje coroczne światowe kongresy International Congress on Sound and Vibration (ICSV), które w ostatnich latach odbyły się w Australii, Korei Południowej, Polsce, Egipcie, Brazylii, Litwie, Tajlandii, Chinach i we Włoszech. Kolejne spotkania planowane są w Grecji, Wielkiej Brytanii, Japonii i w Stanach Zjednoczonych.

Wiadomość utworzona: 1 marca 2016 15:30, autor: Agnieszka Moszczyńska