19 lutego 2016
Zmarł mgr Zygmunt Paszek

We wtorek, 16 lutego, w wieku 86 lat, zmarł mgr Zygmunt Paszek, długoletni nauczyciel akademicki w Instytucie Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

Magister Zygmunt Paszek był wieloletnim pracownikiem Politechniki Śląskiej, w tym w 1969 r. kierownikiem zespołu dydaktycznego matematyków filii w Rybniku. W 1975 r. został uhonorowany nagrodą Rektora za działalność dydaktyczną, a w 2011 r. otrzymał złotą honorową odznakę członka Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej Oddział CKI Rybnik.
W osobie zmarłego społeczność akademicka utraciła życzliwego człowieka, wybitnego nauczyciela i wychowawcę.

Uroczystości żałobne odbędą się w kościele Ojców Franciszkanów w Rybniku 20 lutego o godz. 12.00. Pogrzeb odbędzie się na tamtejszym cmentarzu komunalnym.

Wiadomość utworzona: 19 lutego 2016 07:52, autor: Agnieszka Moszczyńska