11 lutego 2016
Finał III Dni Gliwickich Młodych Naukowców już dziś!

Finał Dni Gliwickich Młodych Naukowców odbędzie się dziś, 11 lutego, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. Uroczystość będzie podsumowaniem trwającej od listopada akcji, której celem było popularyzowanie wśród przedszkolaków, uczniów klas podstawowych i gimnazjalistów nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Projekt edukacyjny pod nazwą Dni Gliwickich Młodych Naukowców powstał w 2013 roku z inicjatywy trzech gliwickich jednostek oświatowych – Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11.
Celem realizowanego we współpracy z Politechniką Śląską i pod patronatem rektora uczelni oraz prezydenta miasta przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania matematyką i naukami przyrodniczymi oraz motywowanie do nauki tych przedmiotów, jak również pomoc w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej i doskonalenie umiejętności autoprezentacji.
W ramach akcji w gliwickich szkołach zrealizowano szereg działań promujących kształcenie na kierunkach matematycznych, technicznych i przyrodniczych, m.in. Akademię Najmłodszego Naukowca dla przedszkolaków, Naukową Liga Szkół Podstawowych czy Naukową Ligę Szkół Gimnazjalnych.

Plan finału Dni Gliwickich Młodych Naukowców przewiduje:
10.00 – 10.45 powitanie, wręczenie nagród
10.45 – 11.00 prezentacja Politechniki Śląskiej
11.00 – 11.10 prezentacja Międzywydziałowego Koła Naukowego „High Flyers”
11.10 – 11.20 prezentacja Zespołu Silesian Greenpower
11.20 – 11.45 przerwa / poczęstunek / zwiedzanie stoisk studenckich kół naukowych
11.45 – 12.05 fraktale – prezentacja Wydziału Matematyki Stosowanej
12.05 – 12.35 pokazy chemiczne Studenckiego Koła Naukowego Chemików