3 lutego 2016
Wynalazcy przyszłości ze Śląska!

Młodych wynalazców m.in. z Politechniki Śląskiej będzie można zobaczyć w dzisiejszym odcinku „Wynalazców przyszłości”. Przewodnikiem po świecie nauki, a także po Gliwicach i naszej uczelni, będzie dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. Spotkanie z polskimi naukowcami i ich fascynującymi odkryciami dziś w Canal+ Discovery o 21.00.

Zdolni, wykształceni, niesamowici. Tacy właśnie są polscy naukowcy i wynalazcy, którzy są autorami pomysłów zmieniających naszą codzienność. Polskie wynalazki z najróżniejszych dziedzin, które mają wpływ m.in. na nasze zdrowie, pasje, rozrywki, a także na życie domowe czy sposoby poruszania się, prezentowane są w kolejnych odcinkach „Wynalazców przyszłości”.
W dzisiejszym odcinku najnowszej produkcji dokumentalnej Canal+ Discovery poznamy młodych wynalazców ze Śląska, w tym m.in. studentów Politechniki Śląskiej zaangażowanych w projekt Silesian Greenpower. W kolejnych odcinkach prezentowani będą naukowcy z Warszawy, Torunia, Lublina, Łodzi i Krakowa. Wraz z dr Aleksandrą Ziembińską-Buczyńską po świecie „Wynalazców przyszłości” „oprowadzał” będzie widzów Marek Kotelnicki – kreatywny przedsiębiorca będący współzałożycielem platformy komunikacji między twórcami start-upów a inwestorami.

Wiadomość utworzona: 3 lutego 2016 11:45, autor: Agnieszka Moszczyńska