1 lutego 2016
Inżynierowie na miarę XXI wieku zakończyli staż

Zakończyła się kolejna edycja staży studentów Politechniki Śląskiej w gliwickiej fabryce Opla. Tym razem swój projekt inżynierski z powodzeniem wykonało dziewiętnaścioro studentów z siedmiu wydziałów naszej uczelni.

Już od 11 lat Politechnika Śląska oraz General Motors Manufacturing Poland wspólnie organizują półroczne staże dla przyszłych inżynierów. Każdego roku odbywają się dwie edycje płatnego stażu. Pierwsza z nich startuje zimą, a druga z końcem lata.

Zakończone właśnie staże realizowane były w ramach programu „Inżynier XXI wieku” i trwały od początku września do końca stycznia. Ich rezultatem są prace inżynierskie na tematy związane z funkcjonowaniem fabryki, wykonane pod okiem pracowników zakładu. Podczas oficjalnego wręczenia dyplomów, które odbyło się 28 stycznia w gliwickiej fabryce Opla, dyrektor Andrzej Korpak podkreślał profesjonalizm i zaangażowanie studentów Politechniki Śląskiej i zaznaczał, że praca z takimi osobami to zaszczyt. – Wiem, że często jesteście wrzucani na głęboką wodę, ale ze wszystkim doskonale dajecie sobie radę. Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi, którzy z takim zaangażowaniem zdobędą ten świat – mówił. Prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Śląskiej prof. Ryszard Białecki, zaznaczył natomiast, że staże przemysłowe są bardzo istotne dla edukacji studentów.

W ramach zakończonej edycji staży w gliwickiej fabryce Opla projekty inżynierskie wykonali studenci Wydziału Mechanicznego Technologicznego: Mateusz Oleksy, Łukasz Ciszek, Amadeusz Krysiak, Przemysław Sitek, Szymon Krysiak, Marcin Kucjas, Anna Ulanecka, Sebastian Macioł, Paweł Mync i Angelika Hince z, a także studenci Wydziału Organizacji i Zarządzania: Olga Kosińska, Michał Żurakowski, Krzysztof Bentkowski i Marcin Waleszczyk.

Wiadomość utworzona: 1 lutego 2016 13:57, autor: Agnieszka Moszczyńska