22 stycznia 2016
Klub Malucha na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska postanowiła zadbać o młodych rodziców. W lutym na uczelni rusza Klub Malucha. Placówka będzie oferować odpłatną opiekę dzieciom studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Śląskiej.

Do Klubu Malucha „Kropka” znajdującego się przy ulicy Łużyckiej 28A w Gliwicach można zapisywać dzieci w wieku od roku do trzech lat. Będą one przebywać pod opieką wykwalifikowanych pedagogów i opiekunów dziecięcych do pięciu godzin dziennie. Dla pociech studentów i pracowników uczelni przygotowanych zostało 30 miejsc.

W ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH – edycja 2016” – Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Politechnika Śląska wystąpiła o dotację na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki. Dotacja może być przeznaczona wyłącznie na zmniejszenie opłaty rodziców. Fakt przyznania takiej dotacji oraz jej wysokość na jedno dziecko będzie znany w pierwszej połowie lutego.

Szczegółowe informacje na temat działalności klubu oraz możliwości skorzystania z niego uzyskać można w Dziale Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Socjalnych Politechniki Śląskiej pod nr. tel. 32 237 23 39 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00.

Wiadomość utworzona: 22 stycznia 2016 13:32, autor: Agnieszka Moszczyńska