19 stycznia 2016
Pierwsza akademia start-upowa dla kobiet!

Pierwsza akademia start-upowa dla kobiet w Polsce!
Girls go start-up! to pierwsza w Polsce akademia start-upowa dla kobiet. Zachęcamy studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych i ścisłych, mające przynajmniej zarys pomysłu na własny start-up technologiczny, do udziału w akademii innowacji, gdzie zdobędą wiedzę i kontakty niezbędne dla stworzenia i prowadzenia własnego start-upu w obszarze STEM. Aplikacje składać można do 22 stycznia.

Celem Girls go start-up! jest wsparcie kobiet związanych z obszarem STEM (Science, Technology, Engieering, Mathematics) w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a potem realizacji świeżych i najlepiej rokujących pomysłów biznesowych w praktyce. Przez sześć miesięcy zakwalifikowane do programu studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych, ścisłych oraz medycznych, choć nie tylko, będą zdobywać wiedzę i budować sieć kontaktów niezbędne do realizacji własnego innowacyjnego pomysłu na firmę lub produkt przy wykorzystaniu nowych technologii i modelu biznesowego elastycznie dopasowującego się do aktualnych potrzeb rozwojowych. Wszystko odbywać się będzie przy wsparciu wybitnych mentorek – kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych oraz ekspertek z dziedziny start-upów. W efekcie półrocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm). Program mentoringowy rozpocznie szkolenie na temat start-upów, które odbędzie się w lutym w Warszawie w siedzibie kancelarii CMS oraz Google Warsaw Campus.

Wszystkie panie posiadające co najmniej zarys pomysłu na własny start-up technologiczny z takich obszarów, jak: IT, BIO, Nano, Energy, Creative industries, a także projekty interdyscyplinarne zachęcamy do aplikowania do unikatowego programu realizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators, przy współpracy z Ambasadą USA. Aplikacje do Girls go start-up! zbierane są do 22 stycznia.

Wiadomość utworzona: 19 stycznia 2016 10:32, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2016 10:34, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska