18 stycznia 2016
Rektor Politechniki Śląskiej Człowiekiem Ziemi Gliwickiej

Rektor Politechniki Śląskiej zwyciężył w plebiscycie „Nowin Gliwickich” i został wybrany Człowiekiem Ziemi Gliwickiej 2015. Wręczenie prestiżowej statuetki Gliwicjusza odbyło się podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” w miniony piątek.

Tytuł Człowieka Ziemi Gliwickiej oraz statuetkę Gliwicjusza przyznano już po raz 19. W organizowanym przez „Nowiny Gliwickie” plebiscycie głos należy przede wszystkim do czytelników. To oni co roku zgłaszają kandydatów do nagrody, a następnie oddają głosy na swoich faworytów. Na koniec spośród dziesięciu laureatów zwycięzcę plebiscytu wyłania kapituła złożona m.in. z przedstawicieli redakcji, samorządu, reprezentantów organizacji pozarządowych, firm oraz zwycięzców poprzednich edycji.
Jak podkreślała podczas uroczystej gali Joanna Nawratil-Ludwiczak, prezes zarządu spółki „Nowiny Gliwickie”, rektor Politechniki Śląskiej otrzymał tytuł Gliwicjusza za konsekwentną realizację nowoczesnego modelu rozwoju uczelni, a co za tym idzie za bardzo wysoki poziom nauczania oraz wielką rolę Politechniki Śląskiej w rozwoju Gliwic i regionu. Prof. Andrzej Karbownik został również nagrodzony za sukcesy menedżerskie w dziedzinie zarządzania szkolnictwem wyższym oraz działania inwestycyjne, które doprowadziły do dynamicznego rozwoju dzielnicy akademickiej i miasta.

W gronie laureatów tegorocznej edycji znaleźli się również: szefowa gliwickiego kina Amok Urszula Biel, tworząca rodzinę zastępczą dla nieletnich matek Kazimiera Dobosz, utytułowani szermierze gliwickiego „Piasta” Egon i Elżbieta Franke, organizator „Gliwickich Spotkań Tęczowych” Wojciech Kotylak, prezes firmy „Marco” Marek Śliboda, prezes fundacji „Biegamy z sercem” Artur Szcześniak, szef śląskiej policji Jarosław Szymczyk, szefowa gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Lidia Urbaniak, a także Andrzej Żamojda, który uratował życie tonącemu. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Wiadomość utworzona: 18 stycznia 2016 12:45, autor: Agnieszka Moszczyńska