15 stycznia 2016
Młodzi polscy innowatorzy nagrodzeni

Dr inż. Dominik Spinczyk – absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, a aktualnie pracownik Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej – otrzymał tytuł VIPI, czyli Very Important Polish Innovator. Wyróżnienie otrzymało 11 polskich naukowców, którzy z powodzeniem popularyzują wyniki prowadzonych przez siebie badań naukowych. Gratulujemy.

Młodych polskich innowatorów uhonorowano podczas konferencji „Nauka – innowacyjność – promocja. Wyzwania dla nauki w budowaniu konkurencyjnej gospodarki”, która odbyła się w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie w grudniu. W trakcie spotkania zorganizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego w ramach projektu „Młodzi Liderzy Innowacji” zgromadzeni goście poznali 11 laureatów wyłonionych przez kapitułę składzie: prof. Michał Kleiber – były prezes Polskiej Akademii Nauk, dr Alicja Adamczak – prezes Urzędu Patentowego RP, dr Olaf Gajl z Ośrodka Przetwarzania Informacji oraz Krzysztof Przybył z Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.
Wśród wyróżnionych młodych naukowców znalazł się dr inż. Dominik Spinczyk – absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, który obecnie jest pracownikiem naukowym Wydziału Inżynierii Biomedycznej naszej uczelni. Kapituła konkursu doceniła dotychczasowe osiągnięcia młodego badacza, którego zainteresowania naukowe skupiają się wokół komputerowo wspomaganej radiologii i chirurgii. Doktor Spinczyk koncentruje swój wysiłek badawczy na mało inwazyjnych technikach niszczenia nowotworów wątroby, a w szczególności na systemach śródoperacyjnej nawigacji obrazowej, które rozszerzają klasyczne zastosowanie obrazów diagnostyki medycznej na etap planowania i terapii medycznej, powodując większą efektywność terapeutyczną, zmniejszenie liczby powikłań, a przez to podnoszą jakość życia pacjentów.

Wiadomość utworzona: 15 stycznia 2016 11:22, autor: Agnieszka Moszczyńska