4 stycznia 2016
Polskie wynalazki prezentuje dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska

„Wynalazcy przyszłości” to najnowsza produkcja dokumentalna Canal+ Discovery, w której współprowadzącą jest dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Premierowy odcinek już 6 stycznia o 21:00. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z polskimi naukowcami i ich fascynującymi odkryciami.

Polscy naukowcy, w tym badacze z Politechniki Śląskiej, od lat odnoszą istotne sukcesy. Ich osiągnięcia doceniane są przez środowisko naukowe zarówno w kraju, jak i za granicą. Niemniej świadomość przeciętnych obywateli na temat polskich wynalazków jest raczej znikoma. Telewizja Canal+ Discovery postanowiła więc wprowadzić polską wynalazczość pod strzechy. „Wynalazcy przyszłości” to seria dokumentalna, w której – począwszy od 6 stycznia – prezentowane będą polskie wynalazki i odkrycia, jakie w najbliższych latach – co bardzo prawdopodobne – będą zmienić naszą codzienność. Widzowie poznają wynalazki z najróżniejszych dziedzin i przekonają się, jaki wpływ mogą mieć one na nasze zdrowie, pasje, rozrywki, a także na życie domowe czy sposoby poruszania się, z podbojem kosmosu włącznie. W dziesięcioodcinkowej serii widzowie zobaczą wynalazców i naukowców ze Śląska, Pomorza, Wrocławia, Warszawy, Torunia, Poznania, Lublina, Łodzi, Szczecina i Krakowa.
Przewodnikami po świecie „Wynalazców przyszłości” będzie badaczka, mikrobiolożka z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska oraz Marek Kotelnicki, kreatywny przedsiębiorca będący współzałożycielem platformy komunikacji między twórcami start-upów a inwestorami.

Na premierowy odcinek „Wynalazców przyszłości” zapraszamy do Canal+ Discovery 6 stycznia o godz. 21:00.

Wiadomość utworzona: 4 stycznia 2016 11:52, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2016 13:48, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN