17 grudnia 2015
Stypendia ministra przyznane! 12 laureatów z Politechniki Śląskiej

Znamy laureatów stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2015/2016. Wśród wyróżnionych 744 studentów i 79 doktorantów znalazło się jedenastu studentów i jedna doktorantka z Politechniki Śląskiej. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.

Kwota stypendium przyznawanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego studentom i doktorantom wynosi odpowiednio 15 i 25 tys. zł. W gronie 744 nagrodzonych za wybitne osiągnięcia studentów znalazło się jedenastu studentów naszej uczelni. Są to (w kolejności alfabetycznej):
  • Michał Dudek (student inżynierii materiałowej)
  • Adam Glos (matematyka)
  • Krzysztof Gońka (elektronika i telekomunikacja)
  • Adam Gryc (inżynieria materiałowa)
  • Michał Hecel (automatyka i robotyka)
  • Michał Juzek (transport)
  • Artur Łach (mechatronika)
  • Mateusz Ostaszewski (matematyka)
  • Dawid Połap (matematyka)
  • Katarzyna Turoń (transport)
  • Dominik Zdybał (chemia).

Doktorantka z Politechniki Śląskiej, która otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2015/2016, to mgr inż. Karolina Matuszek, która w Katedrze Technologii Chemicznej Organicznej i Petrochemii na Wydziale Chemicznym prowadzi badania nad zastosowaniem kwaśnych cieczy jonowych typu Lewisa i Bronsteda w wybranych reakcjach chemicznych. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Wiadomość utworzona: 17 grudnia 2015 08:37, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 17 grudnia 2015 12:02, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska