14 grudnia 2015
7 miliardów Innych: Zarządzanie różnorodnością kulturową – aspekty etyczne i ekonomiczne

Dyskusja panelowa pt. „Zarządzanie różnorodnością kulturową – aspekty etyczne i ekonomiczne” odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 17 grudnia w godz. 11.00-13.00. Na organizowane w ramach projektu „7 miliardów Innych” wydarzenie zaprasza Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju. Wstęp wolny.

W dyskusji poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia, jak:
  • zarządzanie różnorodnością kulturową a sytuacja na polskim rynku pracy,
  • relacja pomiędzy zarządzaniem wiedzą w kontekście różnorodności kulturowej a efektywnością funkcjonowania organizacji,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach zróżnicowanych kulturowo ze szczególnym uwzględnieniem polityki szkoleniowej pozwalającej na spójną komunikację,
  • zarządzanie różnorodnością kulturową w innowacyjnej organizacji,
  • problem etycznej oceny wielokulturowości.

Oprócz tego – na przykładzie analizy kodeksów etycznych firm – przedstawione zostaną faktyczne, dominujące postawy w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Paneliści ze Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego i PWiK w Rybniku podejmą także próbę odpowiedzi na pytanie czy wielokulturowy zespół pracowniczy to szansa na lepsze funkcjonowanie organizacji na otwartym rynku, czy też przeszkoda blokująca rozwój. W dyskusji wezmą udział prof. Aleksandra Kuzior z Politechniki Śląskiej (prezes Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju), prof. Anna Michna (Politechnika Śląska), prof. Tomasz Czakon (Uniwersytet Śląski), dr inż. Janusz Karwot (prezes PWiK w Rybniku), dr inż. Anna Kochmańska (Politechnika Śląska) oraz dr hab. Mariusz Zieliński (wiceprezes Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju).

Dyskusja panelowa pt. „Zarządzanie różnorodnością kulturową – aspekty etyczne i ekonomiczne” stanowi część projektu „7 miliardów Innych”. W ramach przedsięwzięcia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwa wideo-wystawa o tym samym tytule, na którą serdecznie zapraszamy. Ponad 300 krótkich filmów stanowiących świadectwa doświadczeń ludzi z całego świata oglądać można do 3 stycznia 2016 r. Wstęp wolny.

Wiadomość utworzona: 14 grudnia 2015 11:21, autor: Agnieszka Moszczyńska