27 listopada 2015
Uroczystości barbórkowe

Uroczystości barbórkowe Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej odbędą się w budynku wydziału przy ul. Akademickiej 2 w Gliwicach 27 listopada o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy w imieniu dziekana i rady wydziału oraz zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Wydziału Górnictwa i Geologii.

Jubileuszowe uroczystości barbórkowe, związane m.in. z 65-leciem Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, odbędą się według poniższego harmonogramu:
  • 9:00 uroczysta msza św. w intencji studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w kościele pw. Św. Michała Archanioła przy ul. Łużyckiej
  • 15:30-16:00 koncert orkiestry dętej KWK „Sośnica” w holu wydziału
  • 16:00 AKADEMIA BARBÓRKOWA w auli 300
    • hymn państwowy
    • przemówienie dziekana Wydziału Górnictwa i Geologii
    • wystąpienie rektora Politechniki Śląskiej
    • wystąpienia okolicznościowe
    • nadanie godności Honorowego Profesora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Franciszkowi Plewie
    • nadanie godności Honorowego Profesora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Marianowi Turkowi
    • wręczenie przechodniej szpady górniczej dla przodującej grupy studenckiej
    • uroczysty „Skok przez skórę” z udziałem Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej
    • występ Akademickiego zespołu Tańca Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 27 listopada 2015 07:46, autor: Agnieszka Moszczyńska