25 listopada 2015
Czarne Diamenty rozdane

Profesor Franciszek Plewa z Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej otrzymał nagrodę specjalną Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. „Czarne Diamenty” zostały wręczone w podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Teatrze Ziemi Rybnickiej w miniony piątek.

W tegorocznej edycji „Czarnych Diamentów” Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego przyznała dziewięć nagród, w tym cztery specjalne. Wyróżnienia otrzymały m.in. osoby i firmy związane z górnictwem. Jednym z laureatów nagrody specjalnej jest prof. dr hab. inż. Franciszek Plewa z Instytutu Eksploatacji Złóż Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej. Laudację poprzedzającą wręczenie mu „Czarnego Diamentu” wygłosił rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik, który przybliżył zaproszonym na galę gościom sylwetkę dyrektora Instytutu Eksploatacji Złóż.

Wiadomość utworzona: 25 listopada 2015 14:10, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2020>