20 listopada 2015
“Architecture • Civil Engineering • Environment” dodane do Emerging Sources Citation Index bazy Web of Science

Zgłoszenie czasopisma “Architecture • Civil Engineering • Environment” do ewaluacji w bazie Web of Science uzyskało pozytywną ocenę redaktorów Thomson Reuters, dzięki czemu czasopismo zostało dodane do Emerging Sources Citation Index (ESCI). Trwa proces ewaluacji pod kątem umieszczenia w spisie Science Citation Index Expanded (SCIE).

W związku z tym autorzy, którzy opublikowali artykuły w tym czasopiśmie w roku 2015, mogą już zobaczyć swoje artykuły w bazie Web of Science i w przyszłości śledzić cytowania swoich artykułów w tej bazie.

Uzyskana obecnie wysoka ocena była możliwa dzięki założonym od początku wysokim standardom prowadzenia czasopisma, dbałości o wysoką jakość merytoryczną artykułów oraz wysoką jakość edytorską.
Inicjatorami powstania czasopisma ACEE byli profesorowie: Elżbieta Niezabitowska (Wydział Architektury), Andrzej Ajdukiewicz (Wydział Budownictwa) i Jolanta Bohdziewicz (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki).
Czasopismo ACEE powstało w 2008 roku jako wspólne przedsięwzięcie trzech wydziałów Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jest wydawane w języku angielskim, w cyklu kwartalnym. Wersją podstawową czasopisma jest wersja drukowana (ISSN: 1899-0142), dodatkowo każdy numer czasopisma jest publikowany na stronie internetowej www.acee-journal.pl. Redaktorem naczelnym czasopisma jest prof. Barbara Klemczak z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 20 listopada 2015 14:44, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2015 14:50, wykonana przez: Paweł Doś