18 listopada 2015
Przełamały bariery i zdobyły stypendia

Dwie studentki Politechniki Śląskiej – Karolina Bielińska oraz Magdalena Kolmaga – zostały nagrodzone w konkursie „STALe przełamując bariery”.  Za aktywną działalność na rzecz uczelni i społeczności lokalnych uzyskały stypendium na rok akademicki 2015/2016, ufundowane przez spółkę ArcelorMittal. Gratulujemy.

Konkurs „STALe przełamując bariery” skierowany jest do studentów niepełnosprawnych, którzy poświęcają swój czas nie tylko nauce, ale także działają aktywnie na zarówno na uczelni, jak i – nierzadko – poza nią. Nagrodą ufundowaną przez ArcelorMittal w organizowanym wspólnie z Politechniką Śląską konkursie jest stypendium w wysokości 10 tys. zł. Aby zdobyć stypendium na rok akademicki 2015/2016, uczestnicy konkursu musieli zaprezentować jury, w jaki sposób przejawia się ich zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnych i/lub uczelni. Obie laureatki wykazały się na tym polu niezwykłymi osiągnięciami.
Karolina Bielińska, która jest osobą niepełnosprawną ruchowo, studiuje na czwartym roku technologii chemicznej na Wydziale Chemicznym. Studentka aktywnie uczestniczy w programie „Akademia przyszłości”. Celem tego organizowanego przez stowarzyszenie Wiosna ogólnopolskiego programu jest pomoc dzieciom z trudnościami w osiąganiu lepszych wyników w nauce. W ramach projektu nagrodzona studentka Politechniki Śląskiej pełniła funkcję lidera oraz tutora.
Magdalena Kolmaga jest natomiast studentką drugiego roku pedagogiki w Kolegium Pedagogicznym Politechniki Śląskiej. Jest osobą ze znaczną dysfunkcją wzroku, która od wielu lat działa przede wszystkim na rzecz i w środowisku osób niewidomych. Jest m.in. działaczką Polskiego Związku Niewidomych i pracuje jako wolontariuszka w fundacji „Szansa dla niewidomych”. Przybliżyła m.in. swoim koleżankom i kolegom ze studiów świat osób z dysfunkcją wzroku poprzez prezentację urządzeń wspomagających osoby słabosłyszące w codziennych życiu.

Wiadomość utworzona: 18 listopada 2015 11:44, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2015 12:06, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN