5 listopada 2015
Śląska BIO-FARMA nagrodzona

Śląska BIO-FARMA, czyli utworzone przez Politechnikę Śląską, Centrum Onkologii Oddział w Gliwicach, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach konsorcjum otrzymało srebrny laur w tegorocznej edycji konkursu Polish Project Excellence Award. W organizowanym od 2007 r. przedsięwzięciu International Project Management Association Polska honoruje najbardziej spektakularne osiągnięcia w praktyce zarządzania projektami.

Wyróżniona srebrnym laurem „Śląska BIO-FARMA" została powołana do życia w 2007 r. z myślą o pozyskiwaniu środków finansowych na realizację projektów inwestycyjnych, badań naukowych oraz działań na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii. Konsorcjum, którego liderem jest nasza uczelnia i którym kieruje mgr inż. Janusz Szafert, konkurowało z siedmioma zgłoszonymi do konkursu projektami. Ocena zgłoszonych do konkursu przedsięwzięć została dokonana z wykorzystaniem uznanego na świecie modelu Project Excellence, który umożliwia kompleksową ewaluację zarówno samego procesu zarządzania danym projektem, jak i jego szeroko rozumianych rezultatów.
Zarządzanie realizowanym na Politechnice Śląskiej projektem zostało wysoko ocenione przez zespół niezależnych asesorów, którzy zwrócili szczególną uwagę na wysoki poziom integracji środowiska naukowego realizującego przedsięwzięcie, zaangażowanie osób, a także otwartą, ciągłą i efektywną komunikację, dojrzałe przywództwo kierownika projektu oraz szerokie, pozytywne oddziaływanie społeczne projektu.

Wiadomość utworzona: 4 listopada 2015 14:35, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2015 09:01, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska