20 października 2015
Studenckie pomysły na biznes nagrodzone!

Nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Mój pomysł na biznes” wręczono wczoraj podczas otwarcia Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Konkurs „Mój Pomysł na Biznes” realizowany jest na Politechnice Śląskiej od 13 lat. Celem przedsięwzięcia skierowanego do osób indywidualnych i zespołów, których członkowie studiują lub pracują na Politechnice Śląskiej jest pobudzanie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów uczelni. Zgłaszane do konkursu pomysły mają nadawać się do wdrożenia, wykorzystywać przyjazne środowisku nowoczesne technologie i kreować nowe miejsca pracy. Projektowi towarzyszą warsztaty z zakresu otwierania i prowadzenia własnej firmy, a także indywidualne doradztwo biznesowe oraz spotkania ze specjalistami w dziedzinie,  jakiej dotyczy zgłaszane rozwiązanie. Wsparcia merytorycznego konkursowiczom udzielają przedsiębiorcy i naukowcy ze śląskich szkół wyższych, którzy doceniający wartość wiedzy akademickiej.
Do pierwszego etapu tegorocznej, 12. edycji konkursu, wpłynęło aż 113 prac studentów i pracowników naukowych Politechniki Śląskiej. Pozytywnie zaopiniowano do drugiego etapu 23 pomysły na biznes, spośród których jury pod przewodnictwem rektora Politechniki Śląskiej prof. Andrzeja Karbownika postanowiło przyznać dziewięć nagród i wyróżnień.

Nagrody główne otrzymali:

• I nagrodę w wysokości 7000 zł otrzymali: Łukasz Sobota i Michał Hecel, studenci Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki za pomysł o nazwie „Custom Copters- Jak zdziałać cuda z odrobina powietrza”,
  • II nagrodę w wysokości 5000 zł otrzymała Marlena Frankowska z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki za projekt „odNowa”,
  • III nagrodę w wysokości 3000 zł otrzymali ex aequo:
      • Paweł Bilnicki z Wydziału Mechanicznego Technologicznego – za „Printed Dreams”
      • Magdalena Pecka z Wydziału Architektury – za „Sem-surdum et mutum”
      • Daniel Wyżkiewicz z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki – za „Parasol (przeciw)słoneczny Sunbrella”.
Przyznano także pięć wyróżnień, które otrzymali:
  • Magdalena Wilczek (Wydział Mechaniczny Technologiczny) – za „Usługi spawalnicze”
  • Mateusz Dziewior (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki) – za „Łącznik oświetleniowy sterowany przez bluetooth”
  • Aleksandra Labus (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki) – za „Recykling i handmade z materiałów instalacyjnych, budowlanych. Unikalny produkt o szerokim zastosowaniu”
  • Agnieszka Ziebura, Oliver Kurgan i Łukasz Szczurowski (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki) – za „Ultimate Drone Service”.
Autorom wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych innowacyjnych pomysłów na biznes i biznes planów serdecznie gratulujemy. Jednocześnie z rozstrzygnięciem 12. edycji konkursu „Mój pomysł na biznes” zainaugurowana została kolejna – 13. jego edycja, do udziału w której już teraz gorąco zachęcamy.

Wiadomość utworzona: 20 października 2015 11:11, autor: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>