15 października 2015
Noc Naukowców Politechniki Śląskiej po raz dziesiąty!

Jak przybić gwoździa bananem? Czy można sklonować siebie w godzinę? Jak roboty widzą nasz świat? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas 10. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 października, w Gliwicach i Rybniku.

Noc Naukowców to przede wszystkim niecodzienne podejście do nauki, spora dawka humoru oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Tegoroczna edycja oferuje rekordowo ponad 300 wydarzeń przygotowanych przez naukowców Politechniki Śląskiej.
Impreza organizowana przez gliwicką uczelnię kontynuuje tradycje poprzednich odsłon wydarzenia i jak co roku przyciąga programem, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. To wyjątkowa okazja, aby sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy.
Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny!
Na uczestników czekają pokazy multimedialne, laboratoria i wykłady z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, chemii, fizyki, informatyki, robotyki, języków obcych, kultury, literatury i sztuki, matematyki oraz życia codziennego. Na stronie www.nocnaukowcow.com.pl każdy może skomponować własną przygodę z nauką, dobierając wydarzenia pod kątem indywidualnych zainteresowań i miejsca zamieszkania.
Po raz drugi Noc Naukowców Politechniki Śląskiej przekracza również mury uczelni. Dwa wydarzenia: zawody robotów mobilnych oraz bolidy zostaną zrealizowane w centrum handlowym FORUM w Gliwicach.
Wszystkie szczegóły i bieżące informacje o imprezie można śledzić na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/slaskanocnaukowcow oraz na stronie www.nocnaukowcow.com.pl
Tegoroczna Noc Naukowców Politechniki Śląskiej powstaje przy współpracy z Miastem Gliwice oraz Tauron Polska Energia SA, który jest partnerem wydarzenia.

Wiadomość utworzona: 15 października 2015 13:50, autor: Paweł Doś
<listopad 2019>