29 września 2015
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 i uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa

Rok akademicki 2015/2016 na Politechnice Śląskiej zostanie uroczyście zainaugurowany w auli głównej Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 30 września o godz. 11:00. Również w środę, o 13:30, odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. Januszowi Kowalowi.

W programie uroczystości, na którą zapraszają Rektor i Senat Politechniki Śląskiej m.in.:
  • hymn państwowy
  • przemówienie inauguracyjne rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Andrzeja Karbownika
  • immatrykulacja studentów I roku
  • wręczenie nagród i odznaczeń
  • wykład inauguracyjny prof. dr. hab. inż. Jerzego Woźnickiego, przewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • krótki koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Po inauguracji roku akademickiego – również w auli A – odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Januszowi Kowalowi z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uroczystość odbędzie się według poniższego harmonogramu:

• Gaudeamus Igitur
  • laudacja promotora prof. dr. hab. inż. Eugeniusza Świtońskiego
  • uroczyste wręczenie dyplomu doktora honoris causa prof. dr. hab. inż. Januszowi Kowalowi przez rektora Politechniki Śląskiej
  • Gaude Mater Polonia
  • wykład doktora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Janusza Kowala
  • wystąpienia zaproszonych gości.

Msza św. w intencji studentów i pracowników Politechniki Śląskiej zostanie odprawiona w Katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Jana Pawła II w Gliwicach 1 października o godz. 18:00.

Wiadomość utworzona: 28 września 2015 11:23, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 29 września 2015 10:39, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska