25 września 2015
Kapituła Programu Ambasadorów Kongresów Polskich pod przewodnictwem prof. Marka Pawełczyka

Prof. Marek Pawełczyk – zastępca dyrektora ds. dydaktyki w Instytucie Automatyki Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej – zostały wybrany przewodniczącym Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich na kadencję 2016-2019. Gratulujemy.

Zastępca dyrektora ds. dydaktyki w Instytucie Automatyki Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, który na co dzień piastuje również stanowisko kierownik Zakładu Pomiarów i Systemów Sterowania w tymże instytucie, zostały wybrany przewodniczącym Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich na kadencję 2016-2019. Zadaniem wybieranej co trzy lata, która obejmuje grupę wybitnych osobistości z polskiego świata nauki, gospodarki i kultury, jest kapituły jest wyłonienie grona Ambasadorów Kongresów. Oprócz prof. Marka Pawełczyka w kapitule zasiada 17 osób, m.in. prezes Urzędu Patentowego RP, dyrektor NCBiR, prezes Polskiej Federacji Szpitali, prezes Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka, prezes Naczelnej Organizacji Technicznej NOT, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, prezes Stowarzyszenia im. Ludwika van Beethovena oraz kierownik Poland Convention Bureau.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich organizowany jest wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce i ma na celu aktywne pozyskiwanie konferencji do Polski. Celem przedsięwzięcia jest promowanie naszego kraju jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji, a także udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do Polski m.in. przez Polaków, m.in. naukowców i profesjonalistów z różnych branż, którzy działają w strukturach organizacji międzynarodowych. Zarówno nowo wybranemu przewodniczącemu kapituły, jak i pozostałym jej członkom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej kadencji.

Wiadomość utworzona: 25 września 2015 12:39, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>