23 września 2015
Salon Maturzystów już w środę!

Śląski Salon Maturzystów zainaugurowany zostanie w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 23 września o godz. 8:30. Z przedstawicielami Politechniki Śląskiej i innych szkół wyższych z regionu, a także z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, będzie można spotkać się do godz. 13:30. Zachęcamy do udziału.

Jutrzejszej spotkanie na Politechnice Śląskiej otwiera tegoroczny Śląski Salon Maturzystów. Dzień później uczniowie szkół średnich – przystępujący do egzaminu dojrzałości w 2016 r. – spotkają się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy salonu będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Oprócz tego poznają m.in. zasady, przepisy i procedury obowiązujące podczas przyszłorocznych matur, dowiedzą się jakie umiejętności będą sprawdzane w na egzaminie maturalnym z matematyki oraz jak przygotować się do matury z języka polskiego i języków obcych.

Aby ułatwić uczniom klas maturalnych podjęcie decyzji do ich rąk trafi jutro świeżo wydrukowany „Informator dla kandydatów na studia na Politechnice Śląskiej na rok akademicki 2016/2017”.

Szczegółowy program gliwickiego Salonu Maturzystów dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Wiadomość utworzona: 22 września 2015 14:50, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 23 września 2015 07:34, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska