22 września 2015
Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej zwyciężczyniami Mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego!

Reprezentantki KŚ AZS Politechniki Śląskiej zwyciężyły w Mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego, które odbyły się w Warszawie między 11 a 13 września. Tym samym nasze siatkarki w fenomenalnym stylu zainaugurowały nowy sezon. Gratulujemy.

W Mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego oprócz reprezentacji Politechniki Śląskiej wzięło udział osiem zespołów. Gliwiczanki, które – przypomnijmy – awansowały w ubiegłym sezonie do I ligi siatkówki kobiet – wygrały trzy z czterech rozegranych w ramach turnieju spotkań, zwyciężając z AZS-em Uniwersytetu Warszawskiego, AZS-em Politechniki Częstochowskiej oraz drużyną NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Naszym siatkarkom nie udało się pokonać jedynie ekipy z Ukrainy, która na co dzień gra w tamtejszej ekstraklasie. Rozegrany w ramach Memoriału Krzysztofa Kowalczyka mecz nie był jednak brany pod uwagę w klasyfikacji końcowej drużyn akademickich. Tym samym podopieczne doc. Krzysztofa Czapli zajęły pierwsze miejsce wśród reprezentacji szkół wyższych.

Barwy AZS-u Politechniki Śląskiej reprezentowały: Aleksandra Filip, Sandra Szychowska, Barbara Susek, Karolina Sowisz, Katarzyna Pietrek, Patrycja Ząbek, Marta Szajer (libero), Patrycja Drożdzińska, Anna Wrzeszcz, Klaudia Gajewska, Aleksandra Jurkojć, Katarzyna Bakuła oraz Katarzyna Pyzdrowska.

Wiadomość utworzona: 22 września 2015 13:10, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 22 września 2015 13:12, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN