22 września 2015
Stypendia ministra dla 7 wybitnych, młodych naukowców z Politechniki Śląskiej

Aż siedmiu młodych naukowców z Politechniki Śląskiej otrzymało stypendia naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Profesor Lena Kolarska-Bobińska doceniła wysoką jakość prowadzonych przez nich badań oraz imponujący – w skali międzynarodowej – dorobek naukowy. Serdecznie gratulujemy docenionym młodym naukowcom i życzymy im dalszych sukcesów zawodowych.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska przyznała stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. Wśród wyróżnionych znalazło się siedmiu uczonych z Politechniki Śląskiej – dwóch z Instytutu Automatyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, czterech z Instytutu Techniki Cieplnej i jeden z Instytutu Maszyn i Urządzeń Energetycznych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki:
  • dr inż. Roman Jaksik (Instytut Automatyki, AEI)
  • dr inż. Michał Niezabitowski (Instytut Automatyki, AEI)
  • dr inż. Wojciech Adamczyk (Instytut Techniki Cieplnej, IŚiE)
  • dr inż. Łukasz Bartela (Instytut Maszyn i Urządzeń Energetycznych, IŚiE)
  • dr inż. Zbigniew Buliński (Instytut Techniki Cieplnej, IŚiE)
  • dr inż. Adam Klimanek (Instytut Techniki Cieplnej, IŚiE)
  • dr inż. Arkadiusz Ryfa (Instytut Techniki Cieplnej, IŚiE).
W 10. edycji konkursu stypendia otrzymało 255 uczonych – w tym 49 pracowników wyższych szkół technicznych – wyłonionych spośród 814 kandydatów. Wybitni młodzi naukowcy będą otrzymywać dofinansowanie w wysokości 5390 zł miesięcznie przez najbliższy rok, dwa bądź trzy lata. Łącznie docenieni przez minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczeni otrzymają 48 801 060 zł.

Wiadomość utworzona: 21 września 2015 14:52, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 22 września 2015 13:44, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN