22 września 2015
Konkurs na polsko-niemieckie projekty związane ze zrównoważonym rozwojem

Zgłaszać można wspólne projekty badawcze do drugiego konkursu w ramach polsko-niemieckiej współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju (STAIR). Termin składania wniosków do uruchomionego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z Federalnym Ministerstwem Edukacji i Badań konkursu mija 30 listopada. Zachęcamy do składania aplikacji.

Wspólne polsko-niemieckie projekty badawcze do drugiego konkursu w ramach polsko-niemieckiej współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju zgłaszać można w takich obszarach, jak:
  • efektywność energetyczna i ochrona klimatu
  • efektywność wykorzystania surowców
  • zrównoważona gospodarka wodna
  • badania socjo-ekologiczne.
Przystępując do konkursu STAIR Politechnika Śląska może starać się o dofinansowanie w ramach polskiego konsorcjum, w skład którego wchodzi małe lub średnie przedsiębiorstwo. Podobne warunki tworzenia konsorcjum obowiązują po stronie niemieckiej. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zadeklarowało 3 mln euro na dofinansowanie projektów polskich podmiotów, które zostaną zaakceptowane do finansowania w procedurze konkursowej. Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Ryszard Białecki zachęca do udziału w konkursie w celu intensyfikacji współpracy z partnerami niemieckimi uczelni.

Szczegóły uczestnictwa w konkursie, dotyczące m.in. procedury konkursowej, dostępne są na stronie internetowej Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Warunki udziału partnerów niemieckich dostępne są natomiast na stronie Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych.

Wiadomość utworzona: 21 września 2015 12:51, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 22 września 2015 09:26, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN