16 września 2015
III nabór na Politechnikę Śląską tylko do niedzieli!

Wystartował trzeci nabór kandydatów na studia na rok akademicki 2015/2016. Na przyszłych studentów studiów stacjonarnych I stopnia czekają wolne miejsca na 13 z 16 wydziałów Politechniki Śląskiej. Wolne miejsca są również na studiach niestacjonarnych zarówno I, jak i II stopnia. Rekrutacja potrwa do niedzieli 20 września włącznie! Zachęcamy do udziału.

Na osoby zainteresowane studiami stacjonarnymi I stopnia czeka 13 z 16 wydziałów Politechniki Śląskiej. Wolnymi miejscami dysponują wybrane kierunki na Wydziałach: Budownictwa, Chemicznym, Elektrycznym, Górnictwa i Geologii, Inżynierii Środowiska i Energetyki, Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, Matematyki Stosowanej, Mechanicznym Technologicznym, Organizacji i Zarządzania, Transportu, a także w Kolegium Języków Obcych i Centrum Naukowo-Dydaktycznym – Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku.

W przypadku zaocznych studiów niestacjonarnych I stopnia na zainteresowanych czekają jeszcze dwa kierunki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki – elektronika i telekomunikacja oraz informatyka, cztery kierunki na Wydziale Elektrycznym – elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka oraz mechatronika, po dwa kierunki na Wydziałach Górnictwa i Geologii (górnictwo i geologia oraz inżynieria bezpieczeństwa), Inżynierii Środowiska i Energetyki (energetyka i inżynieria środowiska) oraz Organizacji i Zarządzania (administracja oraz zarządzanie i inżynieria produkcji). Wolnymi miejscami dysponują jeszcze Wydziały Budownictwa, Inżynierii Biomedycznej, Transportu, a także Kolegium Pedagogiczne i Centrum Naukowo-Dydaktycznym – Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku. Naukę w trybie zaocznym podjąć można również na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, który dysponuje wolnymi miejscami na trzech kierunkach: automatyce i robotyce, mechanice i budowie maszyn oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji, a także na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji oraz w Kolegium Języków Obcych na kierunku filologia – specjalność język francuski, niemiecki lub włoski.

Osoby zainteresowane kontynuowaniem nauki na Politechnice Śląskiej na studiach II stopnia mogą starać się jeszcze o przyjęcie na studia stacjonarne na budownictwie, a także na socjologii, zarządzaniu oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Na tych, którzy chcą uczyć się dalej w trybie niestacjonarnym czekają miejsca na studiach wieczorowych na informatyce na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, a także na studiach zaocznych na kierunkach: budownictwo, elektrotechnika (Wydział Elektryczny), energetyka i inżynieria środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki), mechanika i budowa maszyn (Mechaniczny Technologiczny), zarządzanie i zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Organizacji i Zarządzania) oraz na transporcie.

Elektroniczna rejestracja kandydatów na wydziały dysponujące wolnymi miejscami potrwa do 20 września! Również maksymalnie w niedzielę należy wnieść opłatę rekrutacyjną umożliwiającą udział w III naborze na studia na Politechnice Śląskiej.

Pełny wykaz kierunków dysponujących wolnymi miejscami:

Wiadomość utworzona: 16 września 2015 15:22, autor: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>