16 września 2015
I Dni Energii Miasta Katowice

Pierwsze Dni Energii Miasta Katowice odbędą się na katowickim rynku 18 i 19 września. Podczas imprezy Politechnikę Śląską reprezentować będą studenci i doktoranci ze Studenckiego Koła Naukowego Optoelektroniki FOTON oraz przedstawiciele studenckich kół naukowych SPIE i OSA działających przy Katedrze Optoelektroniki. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Uczestnicy I Dni Energii Miasta Katowice będą mogli wziąć udział m.in. w pokazach z zakresu odnawialnych i alternatywnych źródeł energii przygotowanych członków SKN FOTON. Otwarte prezentacje odbędą się 19 września. Oprócz tego podczas imprezy będzie można spotkać się z przedstawicielami przedsiębiorstw energetycznych i porozmawiać z nimi m.in. o kwestiach związanych z przyłączeniami budynków. Odwiedzający będą mieli także możliwość uczestniczenia w licznych konkursach, grach i zabawach oraz zapoznania się ze sposobem działania urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. W programie I Dni Energii Miasta Katowice nie zabraknie również prelekcji i pokazów oraz prezentacji szkół oferujących kierunki kształcenia związane z energetyką.

Celem organizowanych przez UM w Katowicach I Dni Energii Miasta Katowice  jest edukacja ekologiczna oraz podnoszenie świadomości dotyczącej wzrostu efektywności energetycznej.

Wiadomość utworzona: 16 września 2015 13:41, autor: Agnieszka Moszczyńska