14 września 2015
Silesian Greenpower na 2. i 4. miejscu

Bolidy zespołu Silesian Greenpower zdobyły drugie i czwarte miejsce w wyścigu East Fortune Heat 2015, który odbył się na torze East Fortune w East Lothian w Szkocji w minioną niedzielę. Kolejny start jeszcze w tym tygodniu. W najbliższą niedzielę konstrukcje studentów Politechniki Śląskiej powalczą o najwyższe trofea na torze w Bedford.

Ekipa Silesian Greenpower nie spuszcza z tonu. W lipcu pisaliśmy o sukcesach bolidów skonstruowanych przez studentów Politechniki Śląskiej, które w wyścigu Rockingham Heat 2015 w Wielkiej Brytanii zdobyły srebrny i brązowy medal. Wszystko wskazuje na to, że dobra passa naszych reprezentantów w lidze F24+ trwa nadal. W zawodach East Fortune Heat 2015, które odbyły się w minioną niedzielę, kierowany przez Karolinę Rzepielę bolid Bullet I zajął drugie miejsce. Oprócz tego politechniczny „pocisk”, który w określonym regulaminem konkursowym czasie przejechał łącznie 24 okrążeń (zdobywca złotego medalu przejechał 26), ustanowił rekordowy czas przejazdu jednego okrążenia na poziomie 2min.10s. Niewiele gorszy wynik uzyskał drugi politechniczny bolid – Bullet II. Kierowany przez Darię Machę pojazd pokonał 21 okrążeń i dotarł do mety jako czwarty. Dodatkowo ekipa Silesian Greenpower, którą tworzą studenci Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Mechanicznego Technologicznego, otrzymał nagrodę za ducha zespołu Spirit of Greenpower.
Kolejny start jeszcze w tym tygodniu. Już w niedzielę politechniczne bolidy wystartują w wyścigu Bedford Heat 2015. Trzymamy kciuki!

Wiadomość utworzona: 11 września 2015 10:53, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 14 września 2015 11:06, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska