7 sierpnia 2015
Głosujemy na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego

Trwa głosowanie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego. Wśród 31 pretendentów do tytułu znalazły się aż trzy inwestycje Politechniki Śląskiej – przebudowa ul. Akademickiej wraz z przyległościami, nowa siedziba Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy Banacha w Gliwicach oraz budynek Wydziału Inżynierii Biomedycznej przy Roosevelta 40 w Zabrzu. Konkurs potrwa do końca sierpnia. Głosujemy!

Trwa internetowe głosowanie na najlepszą przestrzeń publiczną w województwie śląskim. W 16 edycji konkursu głosy oddawać można na 31inwestycji z 23 gmin. Wśród kandydatów znalazły się aż trzy przedsięwzięcia zrealizowane na Politechnice Śląskiej. Do końca sierpnia głosować można na odmienioną nie do poznania Akademicką. Biegnąca przez środek kampusu Politechniki Śląskiej ulica, stanowiąca jeszcze do niedawna silnie eksploatowany szlak komunikacyjny, zmieniła się w ubiegłym roku w efektowną przestrzeń miejską. Ta okolona zielonymi trawnikami, licznymi drzewami i krzewami aleja stanowi obecnie niezwykle urokliwą publiczną sferę pieszą. Inna politechniczna inwestycja, na która można oddawać głosy to nowa siedziba Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Mieszczący się przy ul. Banacha 7 w Gliwicach budynek przy Wydziale Chemicznym wielokrotnie był przebudowywany. Ostatecznie nieczynne ze względu na zły stan techniczny przedszkole zostało przeznaczone na siedzibę instytucji i jednostek zajmujących się rozwojem przedsiębiorczości akademickiej w ramach działalności Politechniki Śląskiej. Trzecią realizacją uczelni, pretendującą do tytułu najlepszej przestrzeni publicznej województwa śląskiego, jest znajdujący się w Zabrzu budynek Wydziału Inżynierii Biomedycznej. W obiekcie stworzono nowoczesną i niezwykle funkcjonalną przestrzeń dydaktyczno-naukową dla pierwszego w Polsce Wydziału Inżynierii Biomedycznej, gdzie swoje siedziby mają Katedry,: Informatyki i Aparatury Medycznej, Biomateriałów i Inżynierii Wyrobów Medycznych, Biomechatroniki oraz Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych.

By oddać głos w plebiscycie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego należy wejść na stronę www.slaskie.pl/npp i wybrać te inwestycje, którym chcecie przyznać od 3 do 1 punktu, po czym potwierdzić swój głos drogą mailową. Najpopularniejsza realizacja zostanie uhonorowana nagrodą internautów. Głosy oddawać można do końca sierpnia. Zachęcamy do głosowania.

Wiadomość utworzona: 7 sierpnia 2015 10:18, autor: Agnieszka Moszczyńska