5 sierpnia 2015
Staż na miarę inżyniera XXI wieku

Studenci Politechniki Śląskiej, których projekty stażowe zostały zakwalifikowane do programu „Inżynier XXI wieku”, prezentowali swoje prace w siedzibie General Motors Manufacturing Poland pod koniec lipca. Gliwicka fabryka zaproponowała zatrudnienie autorom najciekawszych rozwiązań, 15 osób rozpocznie staż w GMMP już we wrześniu.

Szesnastu wybranych w procesie rekrutacji stażystów z Politechniki Śląskiej prezentowało przed zarządem GMMP i przedstawicielami uczelni projekty realizowane w General Motors w ciągu ostatnich miesięcy. Podczas realizacji projektu odbywającej się w gliwickiej fabryce Opla, w ramach w ramach programu „Inżynier XXI wieku”, każdy ze stażystów mógł liczyć nie tylko na pomoc ze strony doświadczonej i wykwalifikowanej kadry oraz przyjazne środowisko pracy, ale także brać udział w licznych szkoleniach zawodowych. W rezultacie poziom powstałych w trakcie stażu projektów był tak wysoki, że zaowocował kilkoma propozycjami zatrudnienia. Zaproszonym do współpracy przez GMMP gratulujemy.

Pierwsze staże w gliwickiej fabryce Opla, dedykowane studentom i absolwentom Politechniki Śląskiej, odbyły się w lutym 2005 roku. Obecnie realizowane są – dzięki porozumieniu zawartemu bezpośrednio między uczelnią a GMMP – w ramach projektu „Inżynier XXI wieku”. W ramach 21. edycji koordynowanego przez Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej przedsięwzięcia 15 osób rozpocznie staż w gliwickiej fabryce Opla już we wrześniu.

Wiadomość utworzona: 5 sierpnia 2015 08:32, autor: Agnieszka Moszczyńska