4 sierpnia 2015
Zmarł dr Janusz Rychlewski

W piątek 31 lipca zmarł dr Janusz Rychlewski, ceniony nauczyciel akademicki, uznany bankowiec i finansista, wieloletni pracownik Politechniki Śląskiej.

Doktor Janusz Rychlewski rozpoczął pracę w Politechnice Śląskiej w 1971 roku na stanowisku asystenta w Instytucie Nauk Społecznych. Kształcił studentów z zakresu finansów, bankowości i rachunkowości, dzieląc się z nimi nie tylko wiedzą, ale także praktycznym doświadczeniem menedżerskim, zdobytym w instytucjach finansowych, w wyjątkowo trudnym dla polskiej gospodarki okresie, po transformacji gospodarczej. Był autorem publikacji, badaczem i ekspertem z zakresu rynków finansowych i zarządzania finansami. Za swoją działalność został wielokrotnie wyróżniony, otrzymując między innymi Srebrny Krzyż Zasługi oraz nagrody rektora Politechniki Śląskiej.

Odszedł od nas ceniony nauczyciel akademicki, uznany bankowiec i finansista, obdarzony niezwykłą charyzmą, energią i radością życia Człowiek.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pod wezwaniem Świętej Anny w Nowym Mieście koło Płońska 6 sierpnia o godz. 15:00. Ostatnie pożegnanie nastąpi bezpośrednio po mszy św. na cmentarzu parafialnym.

Wiadomość utworzona: 4 sierpnia 2015 14:20, autor: Agnieszka Moszczyńska