30 lipca 2015
Zmarł doc. dr inż. Mieczysław Leśko

W środę 29 lipca zmarł doc. dr inż. Mieczysław Leśko, ceniony nauczyciel i wychowawca akademicki, naukowiec i emerytowany pracownik Politechniki Śląskiej.

Docent dr inż. Mieczysław Leśko rozpoczął pracę wykładowcy na Politechnice Śląskiej, na Wydziale Budownictwa i Architektury, w 1972 roku, gdzie pracował w Instytucie Dróg i Mostów. W kolejnych latach pracował na stanowiskach starszego wykładowcy w Instytucie Budowy Dróg oraz docenta kontraktowego w Zakładzie Dróg i Kolei.  W latach 1979-1981 oraz 1987-1988 pełnił obowiązki prodziekana ds. nauczania i wychowania studiów dziennych Wydziału Budownictwa. Był promotorem ponad 130 prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich. Utrzymywał aktywny kontakt z przedstawicielami przedsiębiorstw gospodarczych, głównie regionu śląskiego. Opracował wiele ekspertyz. Prowadził doradztwo techniczne i szkolenia personelu technicznego branżowych przedsiębiorstw. W 1999 roku odszedł na emeryturę. Docent dr inż. Mieczysław Leśko otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę Zasłużony w Rozwoju Województwa Katowickiego, nagrody rektora Politechniki Śląskiej i nagrody branżowe.

Odszedł od nas ceniony nauczyciel i wychowawca akademicki, naukowiec i niezwykle życzliwy Człowiek.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Okrzei 31 w Gliwicach 1 sierpnia o godz. 10:00. Ceremonia pogrzebowa nastąpi bezpośrednio po mszy św. na Cmentarzu Lipowym przy ul. Poniatowskiego w Gliwicach.

Wiadomość utworzona: 30 lipca 2015 13:06, autor: Agnieszka Moszczyńska