28 lipca 2015
II nabór na studia wystartował

Rozpoczął się II nabór na studia na Politechnikę Śląską. Na kandydatów, którzy pragną studiować na najstarszej uczelni technicznej w regionie i jednej z największych w kraju czekają miejsca na większości wydziałów, kolegiów i centrów naukowo-dydaktycznych. Ostateczny termin rejestracji mija 6 września. Zachęcamy do udziału w rekrutacji na Politechnikę Śląską, bo warto!

Ruszył drugi nabór kandydatów na studia na Politechnice Śląskiej na rok akademicki 2015/2016. Od piątku można rejestrować się w elektronicznym systemie obsługi rekrutacji SOREK. Na młodzież zainteresowaną studiami na jednej z największych uczelni technicznych w kraju, której absolwenci są jedynymi z najbardziej poszukiwanych przez pracodawców w Polsce* i, którzy w rok po ukończeniu studiów zarabiają najwięcej spośród absolwentów wszystkich śląskich szkół wyższych**, czekają miejsca zarówno na bezpłatnych studiach dziennych, jak i odpłatnych studiach wieczorowych i zaocznych. Ostateczny termin rejestracji i wniesienia opłat rekrutacyjnych przez kandydatów mija 6 września.

Pełny wykaz kierunków na studiach I i II stopnia dysponujących wolnymi miejscami:
znajduje się w powyższych linkach. Harmonogram rekrutacji uzupełniającej znajduje się tutaj. W związku ze zmieniającą się liczbą wolnych miejsc, na skutek rezygnacji i rozpatrywanych odwołań, informacje o aktualnej ilości wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach dostępne będą w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych.

* Politechnika Śląska zajmuje drugie miejsce w rankingu uczelni kształcących kadrę menedżerską kraju (ranking „Rzeczpospolitej”) i czwarte wśród uczelni, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców (zestawienie „Wprost”)
** Absolwenci Politechniki Śląskiej zarabiają najwięcej spośród absolwentów wszystkich szkół wyższych woj. śląskiego (raport firmy Sedlak&Sedlak)

Wiadomość utworzona: 27 lipca 2015 09:10, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2015 09:08, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska