3 lipca 2015
Przedstawiciel Politechniki Śląskiej w Radzie Młodych Naukowców!

Dr inż. Michał Niezabitowski, pracownik Instytutu Automatyki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, został powołany do składu Rady Młodych Naukowców. Tym samym znalazł się w gronie kilkunastu młodych uczonych, którzy będą wspierać Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w działaniach służących rozwojowi kariery osób będących na początku swojej ścieżki naukowej.
Gratulujemy!

W ubiegłą sobotę, 25 czerwca, został zatwierdzony skład Rady Młodych Naukowców V kadencji. Spośród wielu nadesłanych podań wybrano osiemnastu członków reprezentujących różne obszary nauk oraz szkoły wyższe i instytuty badawcze z całej Polski. Dr inż. Michał Niezabitowski jest jedynym przedstawicielem śląskich uczelni w radzie.

Rada Młodych Naukowców jest organem doradczym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej głównym celem jest promowanie rozwiązań i mechanizmów wspierających dokonania środowiska młodych badaczy w Polsce. Do zadań rady należy m.in. identyfikowanie istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców, przygotowywanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania ich kariery, przybliżanie im mechanizmów finansowania nauki, a także wspieranie kontaktów młodych uczonych z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz instytucji wdrażających innowacyjne rozwiązania w nauce.

Wiadomość utworzona: 3 lipca 2015 13:06, autor: Krzysztof Gurgul